Klavir

VIDEO PREMIJERA

Sreda 26. maj 2021. 12h
Četvrtak 27. maj 2021. 12h
Petak 28. maj 2021. 12h

Video premijera snimaka takmičara emitovaće se na Youtube kanalu i sajtu Takmičenja kao i na Facebook stranici Fakulteta.
Rezultati će biti objavljeni po završetku video premijere discipline.

Organizator zadržava pravo promene termina i satnica o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.

Propozicije

.

Prijave za Takmičenje su završene!
Prijave pristigle nakon 8. februara 2021. (23:59) neće biti razmatrane!

 

Prijavni formular i prateću dokumentaciju poslati na application@artf.ni.ac.rs

U subjectu mejla obavezno navesti disciplinu, kategoriju, ime i prezime takmičara (tim redosledom).

1. Prijavni formular (word)

Prateća dokumentacija
2. Jedna fotografija takmičara visoke rezolucije minimum 2000px
3. Potvrda o uplati kotizacije na žiro račun organizatora

Video snimak
1.1. Video snimak dostavlja se u prijavnom formularu putem google drive linka – bez vremenskog ograničenja čuvanja postavljenog sadržaja (naznačiti tačno vreme početka svake kompozicije u video snimku).
1.2. Sve snimke kompozicija, u okviru predviđene minutaže, poslati spojene u jedan video snimak u formatu propisan propozicijama.
1.3. Snimci kompozicija mogu biti sa različitih lokacija, snimljeni u prethodne 2 godine.
1.4. Nije dozvoljen plejbek, kao ni postprodukcija audio snimka
1.5. Video format: MP4, minimalne rezolucije HD Ready 720p (1280×720px), 24mps, 16:9 rate, u landscape formatu (ne portrait). Veća rezolucija je dozvoljena ali 16:9 rate mora biti održan.
1.6. Ne dodavati dodatne vizuale u video snimku (tekst, animaciju i sl.)
1.7. Video imenovati: Disciplina_Kategorija_Ime takmicara (Primer:Klavir_VI_Marko_Markovic.mp4)
1.8. Kadar mora biti stabilan i u svakom trenutku se moraju videti takmičari.

Preporuke i saveti za video snimke
– Ukoliko snimate, kamerom, foto aparatom ili mobilnim telefonom preporučujemo da koristite stalak (tripod) zbog stabilnosti snimka. Nemojte snimati iz ruke.
– Obratite pažnju da izbegnete buku bilo kakve vrste.
– Izbegavajte da izvor svetlosti bude uperen prema kameri.
– Koristite dovoljno osvetljenja da video ne bude mračan.

.
Kotizacija

I i II – 2000 RSD / 20 EUR
III i IV – 2500 RSD / 25 EUR
V i VI – 3000 RSD / 30 EUR
VII – 3500 RSD / 35 EUR
VIII – 4000 RSD / 40 EUR

 

Uplatnica

Takmičari iz Srbije
Korisnik: Fakultet umetnosti u Nišu
Žiro račun broj: 840-2012666-89, Poziv na broj: 742121-10,
Svrha uplate: Kotizacija za takmičenje Konstantin Veliki Niš

Takmičari iz inostranstva/Competitor from abroad
User: Faculty of Arts in Niš
IBAN: RS35840000000024579055, University of Nis Faculty of Arts, ul. Kneginje Ljubice br.10, Niš, Serbia
SWIFT: NBSRRSBGXXX, Narodna Banka Srbije (National Bank of Serbia-NBS) Beograd, Nemanjina 17, Serbia, DEUTDEFFXXX, Deutsche Bank AG, F/M, Taunusanle 12, Germany
Purpose of payment: Registration fee for the Constantine Veliki Nis Competition

.
Za sve kategorije program je po slobodnom izboru iz opusa klasične muzike različitih stilskih epoha.

 

Kategorije

I – 2010. i mlađi – do 4 minuta programa
II – 2008. i mlađi – do 6 minuta programa
III – 2006. i mlađi – do 8 minuta programa
IV – 2004. i mlađi – do 10 minuta programa
V – 2002. i mlađi – do 12 minuta programa
VI – 2000. i mlađi – do 14 minuta programa
VII – 1998. i mlađi – do 16 minuta programa
VIII – bez limita – do 18 minuta programa

Ocenjivanje takmičara

Žiri ocenjuje takmičare davanjem poena pri čemu je najmanji broj poena 10, a najveći 100.
Zbir poena žirija deli se sa brojem članova žirija kojim se dobija konačni broj bodova.

Nagrade
Prva nagrada: 93-100 bodova
Druga nagrada: 86-92 bodova
Treća nagrada: 80-85 bodova
Pohvala: 70-79 bodova

Odluke žirija su konačne.

.
Organizatori Međunarodnog takmičenja Konstantin Veliki su Fakultet umetnosti u Nišu, Univerzitet u Nišu i Grad Niš.

Takmičenje se u potpunosti realizuje putem interneta i u skladu sa Pravilnikom takmičenja (pdf).

Broj nagrada koje dodeljuje žiri nije limitiran.

Svi nagrađeni dobijaju diplome mejlom, a u okviru svake discipline određuje se specijalna nagrada pod nazivom Grand prix takmičenja (100 poena) i Laureat discipline (97-100 poena) koji pored diplome dobijaju i pehar. Ukoliko više takmičara iz različitih disciplina osvoji maksimalan broj poena, Grand prix se dodeljuje najmlađem.

Profesor/Mentor sa najvećim brojem visokoplasiranih takmičara dobija diplomu Profesor Takmičenja.

Snimak laureata emitovaće se 3. juna na sajtu Univerziteta u Nišu i sajtu Grada Niša, a u čast Slave Grada Niša – Sv. car Konstantin i carica Jelena.

Organizator obezbeđuje medijsku pokrivenost čitavog projekta.

Rezultati se objavljuju na sajtu, po predviđenom kalendaru događaja.

KALENDAR
Novembar 2019. Objava konkursa
31. januar 2020. Krajnji rok za prijavu

Podnošenje prijave za učešće u Takmičenju znači potpuno prihvatanje programa i uslova Takmičenja, odnosno pravo za kopiranje, objavljivanje i komunikaciju, predstavljanje rada/snimka u štampanom i elektronskom mediju, objavljivanje na oficijelnom sajtu Takmičenja, fejsbuk stranici i Youtube kanalu Fakulteta umetnosti u Nišu. Ovo pravo nema geografski ili vremenski rok. Prijavljeni materijali i uplaćena kotizacija se ne vraća.

Žiri

Bruno Canino

Pijanista / Milano, ITA

Vladimir Valjarević

Pijanista / Njujork, SAD

Maja Rajković

Pijanistkinja / Beograd, SRB

Santiago Costa

Pijanista / Zwolle, NLD

Stevan Spalević

pijanista / Niš, SRB

TAKMIČARI

Lena Marjanović

Srbija

I kategorija

Irinej Gordić

Srbija

I kategorija

Sara Sabadoš

Srbija

I kategorija

Novak Trifković

Bosna i Hercegovina

I kategorija

Nastasja Miletić

Srbija

I kategorija

Milica Obradović

Srbija

I kategorija

Ana Lazić

Srbija

I kategorija

Maae Khunawanichkun

Tajland

I kategorija

Dunja Ojdanić

Srbija

I kategorija

Kaloyan Hristov

Bugarska

I kategorija

Velјko Stojanov

Srbija

I kategorija

Hana Urošević

Srbija

I kategorija

Novak Zlatković

Srbija

I kategorija

Brandon Jonnathan Darren Kusuma

Indonezija

I kategorija

Matija Jerković

Srbija

I kategorija

Bogdan Rajović

Srbija

I kategorija

Petra Kljakić

Srbija

I kategorija

Natthanin Chinavicharana

 Tajland

I kategorija

Natalija Popović

Srbija

I kategorija

Michelle Wang

SAD

I kategorija

Vasilija Kljakić

Srbija

I kategorija

Pornrawin Brohmsarn

Tajland

I kategorija

Andrej Bodiš

Srbija

I kategorija

Zhongshu Chen

Indonezija

I kategorija

Ilija Paunović

Srbija

I kategorija

Ziqiao Qiu

Kina

II kategorija

Afan Vehabović

Bosna i Hercegovina

II kategorija

Tea Ramičić

Srbija

II kategorija

Sz Kai Neil Liu

Hong Kong SAO

II kategorija

Yoan Asen Hristov

Bugarska

II kategorija

Damjan Filipović

Crna Gora

II kategorija

Vuk Kangrga

Srbija

II kategorija

Sergej Tadić

Bosna i Hercegovina

II kategorija

Leontina Nikolić

Srbija

III kategorija

Andrea Simone De Nicolo

Italija

III kategorija

Tatjana Popović

Srbija

III kategorija

Eden Mazor

Izrael

III kategorija

Mihajlo Spasić

Srbija

III kategorija

Đorđe Tadić

Bosna i Hercegovina

III kategorija

Ivana Vesović

Srbija

III kategorija

Jie Liang

Novi Zeland

III kategorija

Melika Peštek

Bosna i Hercegovina

III kategorija

Jovan Nikolić

Srbija

IV kategorija

Yinuo Lu

Kina

IV kategorija

Irina Aničić

Srbija

IV kategorija

Enlin Ni

Kina

IV kategorija

Zisong XU

Kina

IV kategorija

Emilija Jovišević

Srbija

IV kategorija

Chi Ieng Ho

Kina

IV kategorija

Dimitrije Jovanović

Srbija

IV kategorija

Sofija Vukić

Srbija

V kategorija

Chieh Hsi LIu

Kina

V kategorija

Natalija Mijailović

Srbija

V kategorija

Julija Škreblin Milić

Hrvatska

V kategorija

Katarina Malbaša

Srbija

V kategorija

Aleksa Novaković

Republika Srpska

V kategorija

Mihajlo Milošević

Srbija

V kategorija

Lucija Matijević

 Hrvatska

V kategorija

Pavle Dobić

Srbija

V kategorija

Tijana Miletić

Srbija

VI kategorija

Petar Vasić

Srbija

VI kategorija

Milica Bukarica

Srbija

VI kategorija

Bibiana Miskolciova

Slovačka

VI kategorija

Boris Pećanac

Srbija

VI kategorija

Anila Aliu

Priština

VI kategorija

Veljko Petrović

Srbija

VI kategorija

Anastasija Sretić

Srbija

VI kategorija

Lam Tsz Hin

Hong Kong SAO

VI kategorija

Katarina Bošković

Srbija

VI kategorija

Michalina Dybowska

Poljska

VII kategorija

Jovan Peruničić

Srbija

VII kategorija

Teodora Spasojević

Srbija

VII kategorija

Irina Petković

Srbija

VII kategorija

Li Jia

Kina

VIII kategorija

Lena Lukić

Srbija

VIII kategorija

Rafal Blaszczyk

Poljska

VIII kategorija

REZULTATI

Arhiva

pratite nas i na društvenim mrežama

Shopping Basket